Unique Team

Unique to kolektyw osób działających razem, dobrze bawiących się przyjaciół, spędzających wspólnie czas, chcących pokazać, że snowboard, muzyka, sztuka to wzajemna radość i zabawa, będąca dla wielu odskocznią od otaczającej nas każdego dnia, szarej, ponurej rzeczywistości. Po prostu niekończąca się przygoda, zakręcona zajawka. Unique to pozytywna energia, emocje, a także luźna i zarazem miła atmosfera. To walka z samym sobą, ze swoimi słabościami, swoista wewnętrzna rewolucja, oczyszczenie. I w końcu Unique to świadomy i zaangażowany przekaz poprzez wzajemne pomaganie sobie, komunikatywność a nie tanie zagrywki, rywalizacja, czy bycie najlepszym. Snowboard, muzyka, sztuka to Unique, to nasza własna droga. Po prostu życie, w jakie wierzymy i jakie proponujemy. Bo tylko wtedy, gdy coś sprawia nam niekończącą się przyjemność i czerpiemy z tego maksymalną radość, jest prawdziwe i pozostaje w nas na wieki.

Czym byłby snowboard bez zapału, chęci i młodzieńczej fantazji - zwyczajnym sportem, kawałkiem drewna. Pasja i szczerość, pozwala się zrealizować, w jakiś sposób sprawdzić, urzeczywistnia nasze marzenia - sprawia, że naprawdę żyjemy. Dla nas snowboard to nie tylko przyjemność z jazdy, podróże i odkrywanie nowych miejsc. To także chęć przedstawienia alternatywy na wszechobecną nudę, przedstawienie własnego ja, danie kawałka z siebie, poprzez szczerą pomoc i chęć stworzenia czegoś dla osób podzielających nasze zainteresowania. Gdy mówię snowboard, to myślę także snowpark. Miesiące ciężkiej, mozolnej pracy, istnej harówki. Nie profesjonalne firmy, lecz praca własnych rąk – czyste D.I.Y. Snowpark to stres, nieprzespane noce i dokładanie z własnej kieszeni zawsze brakujących pieniędzy. Snowpark to poświecony czas pomimo natłoku obowiązków związanych z własnym życiem codziennym. Jednocześnie snowpark to dążenie do wyznaczonego celu, poprzez wspólna pracę, ale także satysfakcja, bezgraniczna radość, gdy przewijająca się przez elementy młodzież staje się częścią nas. Unique to podziw i szacunek dla osób podejmujących wyzwania, wykonujących własne przeszkody, swój pierwszy element, swój pierwszy snowpark.

W zasadzie nie wyobrażalnym był by snowboard bez szeroko rozumianej melodii, powiewu czystej harmonii, rytmu i równowagi. Deska i muzyka to nieodzowne połączenie, specyficzna mieszanka chaosu i ładu, która łączy w sobie przyjemne z pożytecznym, która łączy nas samych. Snowboard to muzyka, a muzyka to snowboard - indywidualność, wolność i niezależność. Unique to powrót do korzeni, do miejsca w którym wszystko bierze swój początek, do organizacji niezależnych koncertów hard core punk, do młodzieńczego buntu, odmowy bycia częścią systemu.

Snowboard to także sztuka. Unique to nie zwyczajne, kolorowe ubrania, pstrokate wzorki i pusta, powierzchowna grafika. To nie produkty przeznaczone do masowej konsumpcji, to dla nas coś o wiele więcej, to wyraz ekspresji naszych uczuć, swoisty krzyk wydobywający się z wnętrza naszej duszy, wylany na papier, powielany na tekstyliach, który oddaje naszą własną, pokręconą wizję świata.

Właśnie tym wszystkim jest dla nas snowboard, tym jest Unique. A to wszystko to po prostu radość ze zrobienia czegoś w sposób wolny i nieskrępowany, bez ograniczeń. Po prostu czysta, nieskazitelna samodzielność - D.I.Y.- urzeczywistnianie naszych marzeń.